BLOG

work-5382501_1920 (1)

Lider do spraw zdrowia

Obecna sytuacja odwróciła wszystko do góry nogami. Cały harmonogram, którym żyliśmy, uległ rozchwianiu. Posiadamy karty sportowe, uprawniające do korzystania z klubów, których nie mamy gdzie wykorzystać. Nawet w sytuacji, kiedy mieliśmy taką możliwość, często dla wielu z posiadaczy były one bezużyteczne, dlaczego?

Wszyscy wiemy co mamy robić, jak jeść, że powinniśmy się ruszać, unikać stresu, znaleźć czas dla siebie no i dobrze się wysypiać. Ale czy wiesz oznacza to samo, co umiesz?

Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, potrzebujemy nie tyle motywacji, co inspiracji a nawet przewodnika.

Mocna psychika w trudnych czasach

Przed momentem minęło 9 miesięcy od wejścia w okres pandemii w naszej rzeczywistości. Największym obciążeniem w obecnej chwili jest dla nas niepewność.

  • Miewamy coraz niższe zaufanie do instytucji państwa
  • Coraz niższe zaufanie ma Polak do Polaka
  • Coraz niższe zaufanie do służby zdrowia, czy do samych szczepionek, o których mówi się coraz więcej
  • Nie wiemy, czy dzieci wrócą do szkoły
  • Nie wiemy, czy będziemy mieć bezpośrednie spotkania w naszej korporacji czy na zoomie
  • Nie wiemy, czy będziemy mieć pieniądze na spłatę kredytów

Dzisiaj jest zapotrzebowanie na nowy model lidera. Lidera do spraw zdrowia i radzenia sobie z chaosem. Który wie, co znaczy zdrowy sen, potrafi właściwie zarządzać nie tylko swoimi emocjami, ale i innych, wie, co znaczy rozsądna dieta, aktywność fizyczna. Dąży do tego, aby nakłonić swoje otoczenie, żeby siebie lepiej poznać.

Covid sprawił, że firmy musiały zacząć ciąć koszty, zaczęło się wywieranie presji, a to wszystko, oprócz samej trudnej sytuacji, jeszcze bardziej potęgowało wszechobecny stres.

Wiem, jak pomóc twojej firmie

Myślę, że dzisiaj najwyższą wartością dla wielu z Nas jest dobre samopoczucie.

Rynek potrzebuje dzisiaj lidera nowych czasów, który z jednej strony, swoją energią będzie pobudzał swoich ludzi do działania, a z drugiej inspirował swoją charyzmą.

Ludzie szukają dzisiaj kogoś, na kim mogą się oprzeć. Charyzma jest dzisiaj niesłychanie ważna. To umiejętność bycia blisko ludzi, mających na nich wpływ. Powinna posiadać odpowiednie kompetencje, wykazywać się szczególną troską, pogodą ducha, potrafiąca z pokorą słuchać ludzi.

Może wydawać się to banalne, ale to dzisiaj właśnie powinniśmy zacząć na nowo używać najprostszych narzędzi, jakimi nas natura wyposażyła, a które dawno uległy zapomnieniu, takimi jak: uśmiech, dobre słowo, empatia, szacunek, słuchanie bez oceniania, zarówno siebie jak i innych, wolność wypowiedzi, odrobinę poczucia humoru, oddychanie przeponą czy właściwe odżywianie.

Pod wpływem osobistych doświadczeń oraz rozwoju osobistego, chcę inspirować moim stylem życia, który pozwala na bycie pełnym energii bez użycia zwiększonej dawki kofeiny a raczej sposobem bycia, stylem życia.

To, z jakimi myślami zasypiamy, ma wpływ na nasz poranek, a nasz poranek ma wpływ na cały nasz dzień. To, jak i co jemy wprowadza nasz organizm w odpowiedni rozruch, wpływa na nasze samopoczucie przez cały dzień, na nasze myśli i na dobry sen. To, czy potrafimy być uważni w ciągu dnia, pozwala nam dostrzec, odczytać i pozwolić odpłynąć negatywnym emocjom z otoczenia. Właściwe techniki oddychania zwiększają nasze możliwości we wprowadzaniu naszego organizmu w stan relaksacji w ciągu dnia i łagodzeniem źródła stresu. Wysiłek fizyczny pozwala na rozładowanie stresu zebranego pod wpływem różnych okoliczności dnia codziennego.

Wszystkie te techniki sprawiają, że możemy mieć lepszy kontakt ze sobą i z całym światem, a przecież życie powinno być przyjemne, prawda?

4 filary zdrowia, plus piąta- podstawa czyli właściwa komunikacja. To elementy, które się wzajemnie uzupełniają i sprawiają, że stabilnie stoimy na ziemi.

Aldona Dreger Prokopiuk

Pozostaw komentarz