BLOG

120843880_112807233922881_6150604040119904085_o

Na rynku jest wiele rozwiązań! Dlaczego Mentoring Witalny?

Mentoring jest pomocą jednej osobie, przez drugą, która jest znacznie bardziej doświadczona w danym obszarze wiedzy i doświadczenia.

Coaching skupia się na pomocy ludziom w zwiększeniu swoich kompetencji i umiejętności w perspektywie krótkoterminowej.

Ja pomagam ludziom w odzyskaniu życiowej równowagi i tu należy ocenić, jakiej zmiany potrzebujesz na ten moment.

Obie te formy mają duże zastosowanie zarówno w życiu, a co za tym idzie w przełożeniu na biznes. Jednak mentor jest bardziej dyrektywny i często wskazuje drogę, w dużej mierze swoim zachowaniem, dając przykład. Coach natomiast uczy samodzielnie rozwiązywać problemy.

Mentor jest ekspertem w konkretnym aspekcie życia i zna wiele szczegółów, które powierza mniej doświadczonej osobie. Jest to więc przekazywanie wiedzy i umiejętności na poziomie zawodowym.

Mentoringiem może być np. nauka sposobów radzenia sobie ze stresem lub metody rozwiazywania problemów w firmie. Nie podaje bezpośrednich rozwiązań, jednak w niektórych sytuacjach wskazuje klientowi, co może zrobić, aby poprawić swoją sytuację.

Zdecydowanie jestem Mentorem… dlaczego Witalnym?

Na witalność składają się kondycja psychiczna i fizyczna, które mają źródło w konkretnych działaniach. O witalność trzeba zadbać, ćwiczyć i ducha, i ciało.

Witalność to również energia, wewnętrzna harmonia, samozadowolenie i nie jest zarezerwowana tylko dla młodych, czy w rozmiarze 36. Obalam ten MIT! Witalność to charyzma, energia wewnętrzna, ciągłe bycie twórczym, chęć do życia, niesamowity entuzjazm, współdziałanie z ludźmi.

Istotą witalności nie jest jednak sam sport, ale styl życia. Wstajemy z kanapy, robimy coraz więcej dla siebie i czerpiemy z tego radość. W całym tym codziennym pędzie próbujemy to wszystko wyważyć. Możemy mieć trochę brzuszka, za to być energiczni. Albo wieczorem jesteśmy już nieco pozbawieni energii, za to po slow joggingu czy rowerze.

Każdy ma swój sposób na zorganizowanie swojego stylu życia, byle czuć się w nim dobrze.

Jak zdobyć przepis na dobre samopoczucie?

Pomogę Ci! przez praktyczne wskazówki, doświadczenie i ćwiczenia, których działania potwierdziłam osobiście.

Czy wiesz, co chcesz osiągnąć?

Czy wiesz, jak chcesz by było?

+48 665 060 091
kontakt@wellbeingproject.pl

Aldona Dreger Prokopiuk

Pozostaw komentarz